Medyczny hipnoza: co to jest?

-Istota, która nie wie, to postulat гипнотерапевтов, które, daleko od manipulowania ich pacjentów, chcesz pomóc im znaleźć “swoją” drogę do uzdrowienia. Wyjaśnień.

LECZNICZEGO HIPNOZY, CZY CO?LECZNICZEGO HIPNOZY, CZY CO?

To szczególny stan świadomości, między jawą i snem, charakteryzuje obojętność do niniejszej środowiska i nadwrażliwość na propozycje hypnotherapist. Mówimy o “hipnotycznego transu”. Pacjent widzi, że jego oddechowy rytm i tętno spadło, jego napięcie mięśniowe zmieniony, i może mieć różne właściwości fizyczne przejawy, takie jak mrowienie, uczucie ciężkości kończyn, świeżość …. Jest to forma manipulacji? Nie, mówi dr Jean-Marc Benhaiem, dyrektor uniwersyteckiego dyplomu (ZDALNEGO sterowania), hipnoza Paryż-VI *: “w przeciwieństwie do hipnozy, практикуемых w music hall , medyczny hipnoza nie tylko stawia pacjenta w stan dezorientacji, stan, w przeciwnym razie muszę się z tąd pewności, obsesji i sztywność. To pomaga pacjentowi “przestawić”, aby znaleźć w nim zasoby do tego, aby zrobić lepiej. Rytm jego głosu, ale, przede wszystkim, za pomocą metafor (sztywność karku, staje się, na przykład, poduszkę, ogród), hipnoterapeuta towarzyszy pacjenta zapomniane lub nieznane horyzonty w poszukiwaniu nowych doznań. Paradoks hipnozy: ten pacjent, który uważa śpi, zamiast tego, aby się przebudził wszystkie jego wewnętrzne odczucia. I pozostaje mistrzem gry: psycholog wybiera swoje metafory z linków do konkretnego pacjenta. “Przygnębiony człowieka w jego przeszłość mi mówi, że on rowerowy wentylator? Proponuję mu jeździć na rowerze” – mówi dr Benhaiem. W ten sposób zrozumie, że nie może oglądać się za nim (metafora przeszłości) pół sekundy, ale nie więcej, pod rygorem utraty drogę. “

KIEDY KORZYSTAĆ Z HIPNOZY?

W małej operacji: w 1990 roku, CHU-Liège wprowadzony hipnozą w systemach teatrów. Od tego czasu technologia rozprzestrzenił się na realną alternatywą dla znieczulenia ogólnego, na przykład, w przypadku usunięcia tarczycy, operacje na klatce piersiowej lub usuwania zębów. Po złożeniu chirurga w stan dezorientacji, anestezjolog mówi o tym, że musi wyobrazić sobie siebie w sytuacji, która sprawia, że czują się dobrze. “Jego uwaga skupiała się na rewizji miłe wspomnienia” usuwa “pacjent z sali operacyjnej, pozwalając mu” odgradzać się od swego ciała, które jest eksploatowane bez bólu” – wyjaśnia Dr Patrick Belli, W L ‘ Hypnose . Jednak cud się nie stało: w niektórych przypadkach, znieczulenie miejscowe może być niezbędne.

W leczeniu przewlekłego bólu pooperacyjnego do łagodzenia ostrego bólu u dzieci: celem jest, aby “nauczyć” pacjenta na odległość sam od tego bólu i / lub przypomnieć sobie przerwę sytuacjach. Chodzi o określenie “wyjątek ból” – powiedział Patrick Belli, i pacjent może ponownie pojawić się te chwile wyjątkiem niektórych zdań. Cel polega również na tym, aby zmienić to, jak pacjent odczuwa ból: w migraineuse, kto opisuje jego głowie jak dzwon, który rezonuje”, terapeuta może zaproponować słuchu mniej głośne dźwięki.

W leczeniu zaburzeń lękowych, KTV, fobii, niewyjaśnionych zespołów: гипнотерапевтов towarzyszyć pacjentów w badaniu swoich wspomnień, swoich urazach, aby pomóc im pogodzić i przywrócić możliwości adaptacyjne. Człowiekowi, który cierpi na zespół jelita drażliwego, Dr Benhaiem oferuje badać relacje obsługuje ona z jej brzucha. Odkrywa, że pacjent “zawsze czuwa nad swoim brzuchem, więc żeby jej nie ufać”. Praca гипнотерапевта składa się w organizacji “życzliwych spotkań” pomiędzy pacjentem i ta część ciała znikają objawy.

TO NAPRAWDĘ DZIAŁA?TO NAPRAWDĘ DZIAŁA?

W 2015 roku opublikowała ocenę skuteczności praktyce hipnozy dla efektu terapeutycznego, w szczególności w przedoperacyjnej znieczulenia i w leczeniu czynnościowych jelita grubego. Istnieje mniej dowód ustania lub zarządzanie bólem podczas porodu. W ogóle, podkreśla, że hipnoza zmniejsza intensywność bólu mniej niż jego wpływ emocjonalny.

JAK WYBRAĆ HYPOTHERAPIST?

Czy masz pracownik medyczny (lekarz, psychiatra, anestezjolog, itp.) kto trzyma du (medyczne dyplom) w uzdrowisku hipnozie i / lub szkolenia w AFEHM (francuskie Stowarzyszenie opieki hipnozy) lub w organizacji, uznanej CFHTB (Konfederacja francuskojęzycznych de psychiatry i terapii brèves).

CO MUSISZ WIEDZIEĆ

> Istnieją medyczne przeciwwskazania (paranoja, alkoholizm, ciężka depresja z samobójczymi parcie …) i leczenie może pracować tylko wtedy, gdy pacjent jest gotowy i spółdzielni: hipnoza-to spotkanie.

> Wcześniejszej rozmowy kwalifikacyjnej należy: pozwala to гипнотизеру, aby zidentyfikować objawy choroby pacjenta, jego systemu wartości, zainteresowania, jego otoczenie …

> Pierwsza sesja może zmylić ludzi, którzy czekają niezwykłe wrażenia. W większości przypadków, jest to bardziej wygląda na medytacji, która pozwala na przejście od ograniczonego postrzegania swojej patologii na szersze postrzeganie, korzystne zmiany.

SESJI AUTOHYPNOSESESJI AUTOHYPNOSE

2 ćwiczenia od Zen & hipnoza, 12 zasad równowagi, aby żyć szczęśliwie , aby sprawdzić, bez uprzedzeń …

  1. Nie trudno wyobrazić sobie koło … wiele ludzie stoją za ręce i tworzą duże koło. Potrzebny jest czas, aby wypróbować różne pozycje. Umieść się w centrum koła: wygląda, oczekiwania, a nawet kpiny, na ciebie … teraz na zewnątrz okręgu, trochę zapomniany, z dala … odbywać się w kręgu i trzymając się jedną ręką, z prawej i jedną ręką po lewej stronie, wśród innych … co czujesz? ”

Że zrozumiesz. Nikt nie musi czekać, aby rozwiązać swoje problemy, aby znaleźć swoje miejsce, ale (ponownie) znaleźć swoje miejsce w kole, aby się ich pozbyć.

  1. Masz zależność: “wyobraź sobie! To lato. Mężczyzna siada na leżaku. Tygrys mosquito podejścia i ląduje na jego rękę. Człowiek nie reaguje. (…) On śpi ? Jego uwagę zrobione w innym miejscu? Nie ma więcej czułość? On był pod wpływem narkotyków, pod narkozą? Jeśli uda ci się go obudzić i zwrócić jego uwagę na jego rękę, co będzie robić? On chce polować lub zmiażdżyć owad, prawda? ”

Że zrozumiesz. Szkodliwe nawyki sprawiają nam brakuje siebie. Aby obudzić w sobie pozwala podjąć środki, aby zneutralizować siebie.

* Autor hipnozą lub Bramy uzdrowienia , z Francois Roustang, Ed. Odile Jacob.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *