Nadczynność tarczycy lub niedoczynność tarczycy: gdy tarczyca dysregulates

Hiper-lub niedoczynność tarczycy, guzki, tarczycy, rak tarczycy … patologia są liczne i mogą się martwić. Oceniamy sytuację tak, że możemy lepiej zrozumieć ich i spotkać się z nimi.

Tarczyca to gruczoł położony u podstawy szyi, przed трахеей. Waży kilkadziesiąt gramów, a wymiary 4 cm wysokości. Jej piórkowej, a także jego kształt (z dwoma ostrzami), czasami robią to схематизация motyl. Jego rola jest głównym, pomimo swojej lekkości! Produkuje hormony, zwane T3 i T4, które są niezbędne do funkcjonowania wielu narządów (mięśni, serca, przewodu pokarmowego, układu nerwowego …), energii oraz wytwarzanie energii cieplnej, szpiku naprawy, Cukrów, tłuszczów, białek … w przypadku zerwania konsekwencje więc zróżnicowane.

Funkcja tarczycy jest koordynowany drugiej piersi: przysadkę mózgową, który produkuje swój własny hormon TSH . Najnowsza mierzy się za pomocą badania krwi w celu oceny aktywności tarczycy. Analiza zazwyczaj proszą o ogólnej praktyki, które, w przypadku wystąpienia problemu, skieruje cię do эндокринологу.

HYPOTHYROIDIA, EFEKTY, KTÓRE SĄ STOPNIOWOYPOTHYROIDIA, EFEKTY, KTÓRE SĄ STOPNIOWO

Jeżeli hormonów tarczycy mało, to mówią o niedoczynności tarczycy. “Choroba ta dotyka około jeden z każdych stu osób, i stopniowo rośnie” – mówi dr Natalie Жервеза, endokrynolog w trasie, sekretarz generalny syndicat de lekarze specjaliści w endokrynologia, cukrzyca, zaburzenia metabolizmu i odżywiania (SEDMEN). W wyniku zestaw objawów: zmęczenie, zwiększenie masy ciała, zwiększona nerwowość, zaparcia, suchość skóry, smutek, zaburzenia pamięci … “Jego główną przyczyną jest autoimmunologiczne zapalenie tarczycy , Hashimoto powiedział, który jest reakcji zapalnych w tarczycy, wyjaśnia lekarz-endokrynolog. Ale może to być również brak lub zniekształcenie tarczycy, występuje od urodzenia, lub pod wpływem niektórych leków.

Jak to leczyć? Syntetyczne hormony tarczycy (lewotyroksyny), zwykle przepisywany. Dawkę należy modyfikować zarządzanie i dotrzeć jak najbliżej do normalności, jak to możliwe w życie. Zabieg ten najczęściej ścigają za życie, za wyjątkiem niektórych przypadków, gdy jest to przewidziane na czas określony.

HYPERTHYROIDIA, WYSZŁA!

“Jak niedoczynność tarczycy, nadczynności tarczycy-to głównie kobiet patologia, z 8 do 10 kobiet wpływa na człowieka” – mówi dr Жервеза. Dzieje się tak, gdy hormony tarczycy są w nadmiarze, i, zupełnie nieoczekiwanie, uderzenia gorąca , biegunka, utrata masy ciała, zmiany nastroju, kołatanie serca, zmęczenie … “powodem, w 8 przypadkach na 10 , inny autoimmunologiczne zapalenie tarczycy, tym razem Базедовой choroby: przeciwciała stałą aktywację tarczycy, w wyniku czego dotkliwe wydzielanie hormonów. Ale może to być również buła, co sprawia, że hormony te nie są regulowane, jak i pozostałe piersi i niektóre leki (szczególnie jeśli zawierają jod).

Jak to leczyć? W większości przypadków, produkcję hormonów tarczycy blokuje (syntetycznych leków antithyroid). Leczenie może być zakończone w przypadku powrotu do normalnego.

WOLE: JEŚLI SŁOWO, TO MIŁOŚĆ, A ANODINEWOLE: JEŚLI SŁOWO, TO MIŁOŚĆ, A ANODINE

Wole odpowiada przerost tarczycy. “Często jest jednorodna i bez żadnych innych nieprawidłowości” – mówi dr Жервеза. Jest to stosunkowo częste przerostu we Francji i w Europie Zachodniej – 800 milionów ludzi na całym świecie cierpi z powodu względnego niedoboru jodu, który powoduje przerost tarczycy w ramach rekompensaty. ”

Jak to leczyć? W zależności od przyczyny i dyskomfort, jodu mogą być oferowane lub leki działające na produkcję hormonów tarczycy. To może też być niezbędne do jej obsługi.

BENIN GUZKI, ZWYKLE

Guz małe wybrzuszenie, która może być utworzona z ciała (клубеньковой tkaniny) lub wypełnione płynem (cystic buła). To jest bardzo powszechne, więcej niż jedna kobieta w 2. i po 60. roku życia. “Często znajdują się na badanie palpacyjne, ale także przypadkowo, badania rentgenowskie,” mówi dr Жервеза. Ważne jest, aby sprawdzić, czy jest łagodny, czy złośliwy. Do tego, USG tarczycy, biopsja i badanie komórek tarczycy może być wykonana.

Jak to leczyć? Badania gamma (inna metoda obrazowania) może być podjęta, jeśli nadczynność tarczycy jest związana. Jeśli węzeł nowotworowej, on normalnie działał. “Ale 95% z nich są łagodne,” uspokaja nasz specjalista.

RZADKI RODZAJ NOWOTWORU, NISKIE NASILENIE CIĘŻKIERZADKI RODZAJ NOWOTWORU, NISKIE NASILENIE CIĘŻKIE

Rak tarczycy często znajduje się na wczesnym etapie i to powoli się zmienia: w związku z tym jest to bardzo dobre prognozy. *

Jak to leczyć? To najczęściej odnosić się do tarczycy (gruczoł usunięte chirurgicznie), czasami uzupełnione IR-terapia (leczenie jodu radioaktywnego). “Operacja-to trudne, bo ten region ma ważne organy, przytarczyce, które muszą być zachowane, a także nerwy kontrolujące struny głosowe i krtań” – mówi dr Жервеза. Z drugiej strony, hospitalizacji krótki (od 2 do 3 noce lub mniej) i odzyskiwania dość szybko. Mała blizna pozostaje w marszczyć szyi, które muszą być starannie chronione przed słońcem.
* Leczenie raka tarczycy, usuwanie pacjenta Przewodników , Narodowy instytut raka (Inka).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *